Рајковиќ на спектакуларен начин пречекан во Москва (ВИДЕО)

Еден од најдобрите македонски тренери Емил Рајковиќ денеска и официјално ќе биде промовиран во нов шеф на стручниот штаб на рускиот кошаркарски великан ЦСКА Москва.

По фанстастичната работа во Астана и Автодор, Рајковиќ доби неверојатна шанса да го води повеќекратниот европски кошаркарски шампион. Од клубот направија специјално видео со кое му посакаа добредојде на македонскиот тренер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CSKA Moscow (@cskabasket)

Се вчитува...