Реал Мадрид договори уште една ѕвезда на Челси?

Реал Мадрид летово го доведе Еден Азар од Челис, а според пишувањата на британските медиуми, „Кралскиот клуб“ е на добар пат во своите редови да го доведе и Н’Голо Канте.

Во летниот преоден рок Реал Мадрид сакал да го доведе Французинот, но во тоа не успеале. Медиумите шпекулираат дека поради забраната за трансфери, откако го изгубија Еден Азар од Челси не сакале да се откажат од својата втора ѕвезда.

Сепак, постигнат е усмен договор меѓу двата клуба,  според кој одличниот работник следната сезона ќе треба да премине на „Сантијаго Бернабе“.

Се вчитува...