Реал Сосиедад го „тресна“ Атлетико Мадрид во „Копа дел реј“ (ВИДЕО)

Реал Сосиедад го совлада Атлетико Мадрид со 2-0 во осминафиналето од шпанскиот „Копа дел реј“. Водство во 33. минута за Баскијците донесе Аднан Јанузај, додека конечните 2-0 ги постави Сорлот во 47. минута.

Со овој пораз „душекчиите“ и годинава премногу рано се елиминирани од кралскиот куп.

 

 

Се вчитува...