Реми без голови на хуманитарниот меч меѓу Силекс и Слога Виница

Фудбалскиот прволигаш Силекс и второлигашот Слога Виница одиграа контролен натпревар кој заврши без победник 0-0.

Средствата од продажба на сите карти беа наменети во хуманитарни цели, а како што велат од клубот од Виница средставата ќе завршат кај тие што им се најпотребни.

 

Се вчитува...