Реми на Англија и Полска, Италија Ја наполни мрежата на Литванија (ВИДЕО)

Полска и Англија одиграа 1-1 во дербито на денот во квалфикациите за пласман на Светското првенство 2022 година во Катар. Англија поведе во 72. минута преку Хари Кејн, додека конечните 1-1 ги постави Шимански во 91. минута.

Италија го наполни голот на Литванија до врвот совладувајќи ја со 5-0. Стрелци на головите за „аѕурите“ беа Мојзие Кеан на два пати, Распадори и Ди Лоренцо, а Литванија си постигна и автогол преку Уткуш.

 

РЕЗУЛТАТИ КВАЛИФИКАЦИИ СП 2022:

Албанија – Сан Марино  5-0

Белорусија – Белгија  0-1

Грција – Шведска 2-1

Италија – Литванија 5-0

Косово – Шпанија 0-2

Унгарија – Андора  2-1

Полска – Англија 1-1

С. Ирска – Швајцарија 0-0

Велс – Естонија 0-0

 

 

Се вчитува...