Реми на репрезентацијата до 17 години против Црна Гора

Репрезентацијата на Македонија до 17 години одигра нерешено против соодветната селекција на Црна Гора во рамките на првиот контролен натпревар одигран меѓу овие две селекции.

На тренинг центарот „Петар Милошевски” во комплексот „Куќа на фудбалот”, во еден интересен натпревар, со отворена игра и голема пожртвуваност, селекциите на Македонија и Црна Гора одиграа без победник 1:1

Се вчитува...