Ретко виден гол на фудбалските терени: Мајсторија од 60 метри… (ВИДЕО)

Неверојатен погодок на вчерашниот натпревар од Втората лига на Шпанија меѓу екипите на Спортинг Хихон и Албасете.

Албасете славеше победа од 2-0 со која остана во трка за директен пласман во Ла Лига следната сезона благодарение на головите на Еугени од пенал, и оној ретко виден на фудбалските терени на Парагваецот Хави Акуња кој во 58. минута забележувајќи дека противничкиот голман е истрчан го матираше од својата половина…

Се вчитува...