Роџер го бараше Новак да го прегрне, а Србинот … (ВИДЕО)

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Роџер Федерер синоќа стави крај на својата богата кариера откако заедно во двојки со Рафаел Надал загубија во „Лејвер купот“ од американскиот пар Џек Сок и Френсис Тиефо.

По церемонијата на испраќање која беше организирана во „О2“ арената Федерер тргна да се прегрне со Новак Ѓоковиќ, на што Србинот ги повика сите учесници на ова натпреварување и заедно го кренаа во раце освојувачот на 20 гранд-слем трофеи.

 

Се вчитува...