Салах ја урна клетвата – По 118 дена постигна гол на „Енфилд“ (ВИДЕО)

Ливерпул води со 1-0 против Њукасл во натпревар од 33. коло во англиската Премиер-лига. Домаќините до водство дојдоа со прекрасниот гол на Мохамед Салах во 4. минута, со кој ја урна клетвата откако дури 118 дена египетскиот репрезентативец немаше постигнато гол на „Енфилд роуд“.

 

Се вчитува...