Се чувствува „Чави“: Барселона води против Селта 0:3 на полувреме (ВИДЕО)

Барселона е пред победа во Виго. Води против Селта 0:3 на полувреме, а Чави уште не седнал на клупата. Имаше Барса проблеми на стартот, кога Селта можеше да поведе, и тогаш мечот би се одвивал во друг правец. Меѓутоа казни најпрво Фати во 5. минута, а потоа Бускетс успеа да зголеми на 0:2.

Депај во 34. минута постигна уште еден гол за 0:3. Барселона има и повеќе посед и доминира во статистиката.

Ова беше најдоброто полувреме за Барса сезонава.

Се вчитува...