Се појави снимка од инцидентот во кој беше претепан Дринквотер (ВИДЕО)

Фудбалерот на Челси кој е на позајмица во Барнли, Дени Дринковотер неодамна беше претепан во ноќен клуб. Дринквотер разговарал со девојката на фудбалерот на Сканторп, Кгоси Нтлеа велејќи и да му се придружи и да заминат во неговиот дом.

Нтлеа го нападнал Дринковотер, а инцидентот кој почнал во ноќниот клуб, продолжил надвор од него. Се шпекулира дека шест луѓе го тепале поранешниот освојувач на Премиер-лигата.

Видеото можете да го погледнете тука.

Се вчитува...