Сеир на денот – Лино Сандерс (ФОТО)

Хрватска на катастрофален начин го заврши настапот на Светското првенство во Египет откако по поразот од Аргентина, популарните „каубои“ доживеа дебакл на мечот против Данска со 38-26.

По завршувањето на мечот едноставно полудеа социјалните мрежи на Балканот, а победникот на денот е фотографијата на која популарното меме oд Берни Сандерс се наоѓа на клупата на Хрватска, но наместо членот на сенатот од страна на Демократите, стои ликот на Лино Червар.

Се вчитува...