„Сер Боби“ снимаше на натпреварот во Ѓорче Петров (ФОТО)

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Боби Милевски, пред првиот собир на националниот тим за оваа година во пресрет на силниот меѓународен турнир во Анталија, вообичаено, како и секое коло, „снимаше“ на прволигашките натпревари.

„Сер Боби“ денеска и на дуелот меѓу Македонија ЃП и Силекс во Ѓорче Петров следеше настапите на дел од потенцијалните репрезентативци.

Како што е познато, Арби Воша од Македонија ЃП, но и Кристијан Додевски од Силекс, се дел од поширокиот список на младата репрезентација.

Се вчитува...