„Шок“ за Шкупи: Дефанзивата „спие“, Балкани поведе (ВИДЕО)

Шкупи првпат на вечерашниот натпревар против Балкани има негатива. Косовскиот тим со пресврт стигна до водство, кое го круниса Кореница со убав гол.

Заспа одбраната на Шкупи, и му остави премногу простор на Кореница кој стигна до 22-23 метри, упати „бомба“ која заврши во мрежата на Наумовски.

Инаку две минути подоцна Хамиди ја погоди пречката и пропушти веднаш да израмни.

Се вчитува...