Шоу во хотелот… „Коцкестите“ славеа на сите страни (ВИДЕО)

Сосема очекувано ново големо славје на хрватските репрезентативци во хотелот во Москва по пласманот во финалето на Мундијалот 2018.

Во хотелот им засвира и хрватскиот пејач Младен Грдовиќ, кој поради нив допатува во Москва, па заедно приредија вистинско шоу. На Грдовиќ, без размислување, му се приклучија неговите задрани Субашиќ и Врсаљко…

Proslava plasmana u finale! Hvala svima koji ste uz nas! ?? #beproud

A post shared by Zlatko Dalic (@daliczlatko) on

А, Хрватите славеа и на патот до хотелот…, во, како што велат, најсреќниот автобус на светот…

Се вчитува...