Шпанија ги обвини чешките судии за поразот од Данска (ВИДЕО)

Данска ја совлада Шпанија со 35-33 во второто полуфинале на ракометното Светско првенство во Египет. По мечот Шпанците ги нападнаа чешките арбитри Новотни и Хорачек дека неколку одлуки биле во корист на Данците.

Тие велат дека голот на Микел Хансен бил нерегуларен по брзо изведен центар, а исто така како пример ја даваат ситуацијата каде јасно се гледа дека Мортен Олсен прави шест чекори пред да постигне гол.

 

Се вчитува...