Сити со најчудната порака на својот Твитер профил во историјата

Манчестер сити трагично испадна од четвртфиналето во Лигата на шампионите и покрај победата на реванш дуелот од 4-3 против Тотенхем.

Сити беше огромен фаворит, но на крајот мораа фудбалерите од Манчестер да се „помират со судбината“. Во неверојатната драма на Етихад, ВАР системот го елиминираше Сити откако беше поништен голот за 5-3 на Стерлинг во 93. минута.

Колкав шок беше тоа за „граѓаните“ доволно покажува и објавата на официјалниот Твитер профил на Манчестер сити….

 

А, нормално под неа потоа следат бројни „сеир коментари“, пред се од страна на навивачите на Ливерпул.

Се вчитува...