Славје во „Јане Сандански“, „вардарки“ почнаа победнички… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарките на Вардар победнички ја отворија новата, за „црвено-црните“ петта по ред сезона во Лигата на шампионите. Во првиот натпревар од групната фаза во ЛШ, „вардарки“ го победија унгарскиот ФТЦ со 34-31, во меч со две лица…

Можеа македонските ракометарки и да прокоцкаат двоцифрена предност, но на крајот сепак рутински донесоа до победа, за славје во „Јане Сандански“, сето тоа забележано од објективот на ЕКИПА…

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...