Словенците бесни: Полјаците им ја пуштија српската химна пред полуфиналето (ВИДЕО)

Необична ситуација се случи на Европското првенство во одбојка. Во полуфиналето Полска се соочи со Словенија чији одбојкари беа и тоа како изнервирани пред почетокот на натпреварот.

Полјаците место словенечката химна ја пуштија химната на Србија пред стартот на дуелот. На почетокот Словенците изгледаа збунето но веднаш почнаа бурно да реагираат, по што химната беше прекината.

Потоа, домаќините се поправија и ја пуштија и химната на Словенија.

Се вчитува...