Соиграч на Елмас ги исплаши буквално сите – Падна на глава по што остана без свест (ФОТО)

Соиграчот на нашиот Елиф Елмас од Наполи, Виктор Осимен во судиското продолжение во поразот на „наполитанците“ од Аталанта (4-2) незгодно падна по што ја удри главата во тревата. За момент остана без свест и крена паника буквално на сите кои беа на стадионот.

Според италијанските медиуми тој е во стабилна состојба и комуницирал со докторите. Веројатно се работи само за потрес на мозокот, поради кој ќе некое време да биде надвор од терените.

Се вчитува...