Солидна партија на Магдевски во поразот на Плоешти од Рапид Букурешт

Андреј Магдевски и неговиот Плоешти загубија на гостувањето кај Рапид Букурешт со 91-77 во заостанатиот натпревар од 17. коло во романската кошаркарска суперлига.

Гостите одлично го отворија натпреварот. По воведниот период имаа негатива од два поени (23-21), а со одличната втора четвртина на полувреме заминаа со предност од плус шест (36-42).

Сепак, на стартот на вториот дел следеше голем пад. По три четвртини домаќините ја вратија предноста (62-58), а во последниот период го дотолчија противникот за конечни 91-77.

Магдевски имаше солидна партија завршувајќи го мечот со шест поени и осум скока.

 

 

 

Се вчитува...