Страшно: Тешка повреда на Холанѓанецот Блинд (ВИДЕО)

Холандија со убедливи 0-7 славеше на гостувањето кај Гибралтар во квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар 2022 година. Сепак, големата победа на „лалињата“ во сенка ја фрли тешката повреда на дефанзивецот Дејли Блинд кој во 54. минута мораше на носилки да го напушти теренот.

Блинд се лизна по што незгодно застана на левата нога и за жал доживеа тешка повреда.

 

Се вчитува...