Тензија пред мечот меѓу Косово и Шпанија – „Зошто не сакаш да изговориш Косово!“ (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Косово вечерва ќе ја пречека Шпанија во меч од квалификациите за пласман на Светското првенство 2022 година во Катар. Пред мечот повторно имаше тензија меѓу домашните новинари и шпанскиот тим кои не сакаа да изговорат Косово.

Пабло Сарабија беше прилично збунет на прес-конференцијата откако константно место Косово говореше „домашниот тим“, а тоа ги налути новинарите од Косово.

Еден од нив потоа одлучи да го праша шпанскиот фудбалер „Зошто не кажеш Косово, зошто говориш домашниот тим?“, на што Сарабија кратко одговори „Не го разбирам прашањето“.

 

Се вчитува...