Тиквеш славеше на контролата со Гостивар

Фудбалерите на Тиквеш славеа со 2-1 (1-0) против Гостивар на пријателскиот натпревар кој се одигра во Неготино.

Тиквеш до победата дојдоа со головите на Мишов во првото, и Мојсов во второто полувреме.

Кавадарчани во текот на целиот натпревар биле подобар противник на теренот, со создадени многу шанси и за поубедлив триумф.

Се вчитува...