Топ 10 во Ендеса лига не може без Македонци – Димитријевиќ и Вајли со потези на колото (ВИДЕО)

Изминатиот викенд на кошаркарските терени во Шпанија активни беа и македонските интернационалци Ненад Димитријевиќ и Џејкоб Вајли кои забележаа победи над Реал Мадрид, односно Бреоган.

Покрај одличните партии кошаркарите на Валенсија и Реал Бетис забележаа и аткрактивни потези со кои се најдоа во изборот за најдобри десет потези на колото.

Се вчитува...