Тотенхем шокиран од Њукасл: Прв пораз сезонава (ВИДЕО)

Тотенхем доживеа вистински шок пред своите навивачи, претрпувајќи пораз од 0-1 од Њукасл во 3, коло од Премери лигата.

Њукасл до првата своја победа сезоната стигна благодарение на голот на Жоеилтон во 21. минута од средбата. Се понатака беа рутински одржување на предноста.

Се вчитува...