Тотенхем во проблеми: Дефанзивецот мора на операција

Дефанзивецот на Тотенхем и репрезентацијата на Бразил, Емерсон Ројал, се повреди на натпреварот со Мароко и ќе мора да прави операција на коленото.

Од тимот на Тотенхем соопштија за повредата на дефанзивецот, кој ќе мора да паузира.

„Можеме да потврдиме дека Емерсон Ројал доживеа повреда на менискусот на левото колено додека беше на меѓународниот натпревар со Бразил минатата недела“, соопшти Тотенхем.

Ројал во лондонскиот клуб стигна 2021 година, и досега одигра 53 натпревар. Кај Конте беше незаменлив на позицијата десен бек. Тимот се бори за излез во Лигата на шампионите идната година.

Се вчитува...