Транспарент на Партизан: Каде што „циганите“ не се први сезоните се поништуваат…

Црвена Звезда со синоќешната победа над Рад си ја осигура новата шампионска титула, а прославата не можеше да мине без „честитка“ од вечниот ривал Партизан. „Црно-белите“ денеска го играат својот премиерен натпревар по коронавирусот, а на нивниот стадион се појави транспарент: Каде што „циганите“ не се први сезоните се поништуваат, додека лажните титули со навивачите се прославуваат.

Асоцијацијата е јасна, препукувањата меѓу двата кошаркарски клуба откако беше укината АБА-лигата во која Партизан беше првопласиран во моментот на прекинот.

Судијата не дозволуваше натпреварот меѓу Партизан и Младост да стартува додека не биде отстранет транспарентот, па поради тоа почетокот на овој меч доцнеше десет минути од најавениот термин.

Се вчитува...