„Црвено-црно“ славје: Вардарци како во најголемите денови на клубот со „Комити“ ја прославија големата победа (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар му одржа вистинска лекција на големиот конкурент Еурофарм Пелистер совладувајќи го со 31-24. Ракометарите на Вардар како во најубавите денови на клубот кога се освоија две титули во Лигата на шампионите, им се поклонија на своите верни навивачи „Комитите“ и со песна заедно ја прославија големата победа.

Вардар со овој триумф е чекор поблиску до нов шампионски трофеј во домашното првенство.

 

Се вчитува...