Турско лудило: Радост и тага по дербито Фенербахче – Галатасарај (ВИДЕО)

Истанбул „гори“ кога играат Фенербахче и Галатасарај. Гостите славеа со 1-3, а фановите на двете екипи во сосема спротивно расположение по натпреварот.

Еден навивач на Фенербахче си ја чукаше главата од столчето на стадионот, а фановите на Галата славеа цела ноќ…

Се вчитува...