У-19: Арслани го објави списокот за пријателските дуели со Црна Гора

Македонската репрезентација до 19 години на 10. и 12. ноември во Скопје ќе одигра два контролни натпревари против репрезентацијата до 19 години на Црна Гора. Двата натпревари се закажани на стадиoнот во Ѓорче Петров.

Првиот натпревар на 10. ноември (вторник) ќе започне во 13 часот, додека возвратниот меч на 12. ноември (четврток) е со почеток во 11 часот.

Селекторот Шкумбин Арслани за пријателскиот двомеч со Црна Гора ги повика следните фудбалери:

Голмани: Кире Новаков (Триглав Краљ, Словенија), Стефан Митрев (Арау, Швајцарија), Александар Ангелковски (Ренова);

Одбрана: Филип Костовски (Силекс), Александар Ѓурковски (Вардар), Мартин Радуловиќ Величковиќ (Вардар), Имран Фетаи (Аполонија, Албанија), Виктор Крстевски (Вардар), Славе Маркоски (Охрид Лихнидос), Спасе Терзиев (Академија Пандев);

Среден ред: Димитар Тодоровски (Работнички), Лука Станковски (Работнички), Иван Николов (Академија Пандев), Хамза Рамани (Велазерими), Бехар Фета (Шкендија), Флорент Сопи (Остерлен, Шведска), Дарио Марковски (Минстер, Германија), Зуфер Шаини (Бриње Гришупље, Словенија);

Напад: Арда Окан Куртулан (Фенербахче, Турција), Марио Илиевски (Септември, Бугарија), Методи Максимов (Работнички), Луан Абази (Вил, Швајцарија), Лирим Идризи (Шкупи).

Се вчитува...