У-19: Реми со Црна Гора на вториот тест во Скопје

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години одигра нерешено 1-1 со Црна Гора во вториот пријателски натпревар кој се одигра на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

Црногорците поведоа во 41. минута, а голот за нашата селекција го постигна фудбалерот на Академија Пандев, Спасе Терзиев во 64. минута. На првиот пријателски меч кој се одигра пред два дена Црна Гора славеше минимално со 0-1.

Се вчитува...