У-19: Триумф над Молдавија за крај на подготовките во Анталија

Фудбалската репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години со победа од 1-о против соодветната селекција на Молдавија ги заврши подготовките во Анталија, Турција.

За македонската селекција настапија Новаков, Костовски, Фетаи, Величковиќ-Радуловиќ, Крстевски, Николов, Рамани, Фета, Игњатов, Трајановски и Адеми, а играа и Митрев, Николоски, Ѓурковски, Терзиев, Ракипи, Арифи, Џемаили, Петејчук, Муше, Шаини, Маркоски, Абази, Окан-Куртулан.

Македонија претходно загуби на дуелите со Бугарија (0-4) и со младинскиот тим на Динамо Киев (1-3).

Се вчитува...