Убедливо марширање на Брегалница до Првата лига… (ФОТОГАЛЕРИЈА + ВИДЕО)

Брегалница на убедлив начин со 21 победа и четири ремија, без ниту еден пораз низ досегашниот тек на сезоната, на две кола до крајот го обезбеди враќањето во Првата лига, по четири години отсуство од елитата.

 

 

Триумфот над Кожуф од 3-0, со головите на Бакрачески, Дујовски и Манев, по крајот на мечот означи и почеток на заслуженото славје на „сините“. Штип повторно ќе биде прволигашки град!

Се вчитува...