Унари Емери и во следните пет години на клупата на Астон Вила

Шпанскиот стратег Унаи Емери и во следните пет години ќе биде дел од Астон Вила откако денеска официјално ја продолжи соработката со Премиерлигашот до 2029 година.

Емери седна на клупата на Астон Вила во ноември 2022 година наследувјаќи го Стивен Џерард. Тимот се наоѓаше во тешка ситуација и се бореше за опстанок, а по доаѓањето на Шпанецот успеа да се препороди и да заигра во Европа. Оваа сезона го доживеа и најголемиот успех во поновата историја пласирајќи се во Лигата на Шампионите.

Се вчитува...