Вардар ги претстави новите дресови за Ф4 во Келн (видео)

Вардар е подготвен за новиот фајналфор предизвик, откако денеска „црвено-црните“ ги претставија новите дресови за натпреварувачката сезона. Дресовите беа презентирани во фан-шопот на Вардар во СЦ „Јане Сандански“, првата комбинација е црвено-црна, а резервната варијанта е во бела боја.

Целта е иста, одиме на победа во Келн“ – порачаа Мартин Поповски и Кристијан Дисингер, кои позираа во новите дресови на „вардарци“.

Се вчитува...