Вардар и Еурофарм Пелистер ги добија противниците во четвртфиналето од СЕХА

По денешниот натпревар помеѓу Партизан и Таран Прешов во кој српскиот тим издови пирова победа од 36-35 познати се четвртфиналните парови во СЕХА лигата.

Последниот резултат е во полза за Вардар кој групната фаза ја завршува на втората позиција на табелата со што избегна средба против фаворизираниот Веспрем и за противник ќе ја има екипата на Војводина. Еурофарл Пелистер пак разигрувањето за титула го започнува против Татран Прешов.

Во останатите четвртфинални парови силите ќе си ги одмерат Нексе и Загреб, односно Веспрем и Партизан.

Плеј-офот на СЕХА лигата започнува на почеток на месец април, а македонските тимови првите натпревари ќе ги одиграат на домашен терен.

Се вчитува...