Вардарци супериорни во СЕХА лигата

Вардар е апсолутно супериорен на врвот по првите четири кола во регионалната СЕХА лига. Со четири победи по ред „црвено-црните“ ја демонстрираше својата доминација и супериорност во региопналното друштво.

Вардарци доминираат и во изборот на најдобрите за месец септември што го објави СЕХА лигата.

Во идеалниот тим на месецот се тројца ракометари на Вардар – Тимур Дибиров, Вуко Борозан и Иван Чупиќ, а Раул Гонзалес е прогласен за најуспешен тренер по првите четири кола.

Најдобрите седум во СЕХА за септември:

Голман: Урбан Лесјак (Целје)

Лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)

Лев бек: Вуко Борозан (Вардар)

Среден бек: Доминик Крок (Татран Прешов)

Десен бек: Бруно Буторац (Татран Прешов)

Десно крило: Иван Чупиќ (Вардар)

Пикер: Жарко Пешевски (Металург)

Тренер: Раул Гонзалес (Вардар)

Се вчитува...