Варди носи водство за Лестер, Ливерпул во проблеми (ВИДЕО)

Лестер води со 1-0 против Тотенхем откако Џејми Варди прецизно стрелаше од пенал во 18. минута. Со овој резултат Челси и Лестер во моментов се учесници во Лигата на шампионите бидејќи Ливерпул на „Енфилд“ се уште ги има почетните 0-0 против Кристал Палас. Сепак, на сите натпревари има да се игра уште многу и дефинитивно во следните час и половина не очекуваат големи возбудувања.

Се вчитува...