ВЕЛИЧЕНСТВЕНО: Шампионите минаа низ Триумфалната порта… (ФОТО + ВИДЕО)

Вардаровите ракометари пристигнаа на плоштадот Македонија, минувајќи низ Триумфалната порта пред илјадниците граѓани на Скопје кои дојдоа да ги поздрават европските шампиони.

 

 

Величенствена глетка во центарот на Скопје како поддршка за ракометарите кои уште еднаш ги освоија срцата на сите љубители на спортот во Македонија…

Се вчитува...