Верен до гроб: Џејми Варди го продолжи договорот со Лестер

Англискиот голгетер Џејми Варди и во новата сезона ќе го носи дресот на Лестер откако денеска и официјално ја продолжи соработката со повратникот во Премиерлигата притоа продолжувајќи го деценискиот престој во редовите на „лисиците“.

Сега 37-годишникот потпиша за Лестер во 2012 година, а оттогаш е незаменлив дел од тимот кој го врати во Премиерлигата, со него подоцна го освои силниот шампионат, а за закити и со трофеите во ФА Купот и Комјунити Шилд и настапи во европските натпреварувања.

По релегацијата на Лестер во 2023 година Варди остана верен на клубот, а со 20 голови претходната сезона беше еден од клучните за освојувањето на Чемпионшипот.

Се вчитува...