ВИДЕО: Акција и гол на денот – мајсторијата на Алексовски во триумфот на Кит Го

По победата против лидерот во западната второлигашка конкуренција, Скопје, во Купот на Македонија, фудбалерите на Кит Го запишаа победа од 2-3 и на секогаш тешкото гостување против Саса во Македонска Каменица.

А, токму од овој натпревар и феноменалната акција и погодок кои ги одбележаа второлигашките натпревари денеска. Кит Го поведе со 0-1 на мечот со голот на Дарко Алексовски во 37. минута, кој на извонреден начин ја заврши прекрасната акција во два потези на Дујовски и Рунтев….

Се вчитува...