ВИДЕО: „Булдожерот“ Прелчец – ништо не го запре во 91. минута да донесе победа за Борец

Борец стигна до значајна победа против Шкупи со 2-1 во 10. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Велешани до триумфот пред своите навивачи дојдоа со пресврт во 91. минута благодарение на голот на хрватскиот напаѓач Никола Прелчец кој во контранапад постигна погодок и покрај „товарот“ од противничата одбрана…

Претходно, Шкупи поведе со голот на Јурина во 23. минута, а Симеон Христов израмни во 28. минута за Борец на 1-1…

Се вчитува...