ВИДЕО: Два ефектни гола – Јашаровски ја скрати радоста на Вардар

Вардар и во вториот меѓусебен натпревар сезонава не успеа да слави против Македонија ЃП. Во 10. коло од првенството, дуелот заврши без победник 1-1 со два убави погодоци на стадионот во Ѓорче Петров.

Даниел Аврамовски во 46. минута со шут од 18 метри донесе предност за Вардар…

Но, радоста на „вардарци“ ја скрати Ален Јашаровски во 67. минута…

Се вчитува...