ВИДЕО: „Гори“ во „Јане Сандански“ – „Фемили“ и МЗТ се кошаркарски господари!

Огромно славје на верните навивачи на МЗТ Скопје, „Фемили Аеродром“ во салата „Јане Сандански“ по новата шампионска титула за аеродромци.

На доминантен начин „металците“ стигнаа до трофејот сезонава победувајќи со убедливи 3-0 против Работнички во финалната серија.

„Фемили“ слават, слават и кошаркарите на МЗТ Скопје, наспроти кошаркарите на Работнички кои на денешниот трет натпревар воопшто немаа поддршка од својата навивачка група – „Сити парк бојс“…

Се вчитува...