Видео: „Гробари“ и „Делије“ на „ферка“, масовна тепачка во Белград

Битката на теренот на големото српско дерби меѓу Црвена Звезда и Партизан заврши без ниту еден постигнат гол, но многу „пожешко“ беше во пресметката на двете навивачки групи во пресрет на натпреварот.

Вкупно стотина навивачи на „Гробари“ и „Делије“ се пресметаа во Белград, како „увертира“ за вечното дерби, летаа тупаници на сите страни, за една минута подоцна да реагира полицијата и двете групи да побегнат од местото на инцидентот.

Се вчитува...