ВИДЕО: Како Драгарски донесе триумф за Струга ТЛ против Ренова

Струга Трим Лум ја запиша и втората едноподруго победа во шампионатот. По победата над Работнички, сега пред своите навивачи Струга ТЛ славеше со 1-0 против Ренова во 11. коло од ПМФЛ.

Триумфот на стружани го донесе Христијан Драгарски во 63. минута од средбата…

Се вчитува...