Видео: Најдоброто од Ландин – данскиот „октопод“ го запре Вардар

Никлас Ландин е главниот виновник за катастрофалното прво полувреме на Вардар, откако данскиот голман одбрани бројни зицери уште во првото полувреме, целосно исфрлајќи ги од ритам „црвено-црните“ уште во раната фаза од натпреварот.

Погледнете ги дел од извонредните интервенции на Ландин, кој во првото полувреме само четири пати ја вадеше топката од мрежата за 30 минути игра.

Се вчитува...