ВИДЕО: Прекрасна кореографија и пиротехничко шоу на „Комити“ за старт на роденденот на ФК Вардар

Најверните вардарови навивачи „Комитите“ прославата на својот 35-ти роденден но и прославата на јубилејот „75 години“ на својот миленик Вардар го почнаа со прекрасна кореографија на нашиот најголем стадион.

Црвено-црните својот јубилеј го одбележуваат со пријателски натпревар против сараевски Железничар, а со почетокот на натпревар, меѓу сите свечености, „Комитите“ со убава кореографија и пиротехничко шоу дадоа посебен „шмек“ на прославата…


Се вчитува...