ВИДЕО: „Проектилот“ на Нгесан со сирената, за молк во Берлин

Домаќинот Германија ремизираше (25-25) со Франција во синоќешниот дерби натпревар од 4. коло во Групата А на Мундијалот 2019.

Германците ја имаа победата во раце но радоста на домашните навивачи во Берлин ја скрати Нгесан со неговиот „проектил“ буквално со звукот на сирената, за конечни 25-25. Гол кој вреди да се погледне…

 

Се вчитува...